Kontakt
Jesteśmy dostępni 6 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Zadzwoń teraz od 10 do 16

WordPress czy też skrótowo w branży określany mianem WP jest to nic innego jak system blogowy i dokładnie z tą myślą był tworzony. Pierwsze wersje systemu wyglądają dość archaicznie, lecz jeśli chodzi o możliwości i działanie to już wtedy był innowacyjnym systemem do zarządzania treścią, czyli CMS.

Wersja video poniżej.

WordPress co to ?

System tworzony jest w PHP i dzięki aktualizacjom, które występują przeważnie raz w miesiącu, podąża za standardami w tym konkretnym języku programowania. Obecna wersja obsługiwana to PHP 7.3 co daje dość duży wzrost szybkości działania stron oraz panelu administrowania.

Pobrać najnowszą wersję instalacyjną można po tym adresem – link.

Kurs pod linkiem WordPress jak zacząć?

Treści w sieci wyszukiwania Google i każdej innej wyszukiwarce o wordpress jest cała masa, od blogów z dość starymi rozwiązaniami poprawiającymi pewne domyślne ustawienia po vlogi lub też kursy online dla ambitniejszych osób. Dosłownie znajdziecie tam wszystko, co poprawi i udoskonali działanie waszych stron internetowych.

Wszystkie te materiały przyczyniły się do jego popularności z uwagi na niski koszt tworzenia stron internetowych oraz bardzo niski próg wiedzy potrzebnej do uruchomienia swojego pierwszego bloga wraz z jego prostą obsługą. Społeczność jest ogromna, która pomaga z problemami a praktycznie, każda mi znana firma ma doświadczenie z pracą na tym systemie CMS.

System WP jest dosyć intuicyjny i prosty w korzystaniu, po paru godzinach można swobodnie już uzupełniać swoją stronę.

panel wordpress

Ile kosztuje strona na wordpressie?

Strony na wordpress mają chyba największe zróżnicowanie ceny miedzy sobą. Najprostszą możliwą odpowiedzią będzie to, że WP posiada największy market place na świecie z szablonami, czyli Envato Market. Można tam za kwotę uwaga $19 kupić już elegancki szablon z wieloma wersjami jednego motywu rozbudowanego o ogrom opcji do wyklinania. Firmy oferują ceny na poziomie 1600 zł wzwyż, ale to przez to, że nie spotkałem się z wieloma klientami, którzy nie włożyli do projektu swoich poprawek, zaburzając tym samym szablon i praktycznie niszcząc jego szatę i układ graficzny.

Na serwisach ogłoszeń jest pełno wolnych strzelców robiących strony od 300 zł. Jakość takich stron jest słaba i już przy pierwszych próbach prac nad stroną przez firmy od pozycjonowania lub social media pojawiają się problemy takie jak:

  • szybkość ładowania strony,
  • problemy z odpowiednim zachowaniem się na różnych urządzeniach,
  • brak odpowiednich mikroformatów,
  • uboga wersja responsywna,
  • złe spięcie panelu CMS, co powoduje braki zmian w pewnych częściach strony.

Czy wordpress jest darmowy?

System pobierany ze strony wordpress.org jest w pełni darmowy i prosty w instalacji. Dopiero przy próbach wprowadzenia nowych funkcjonalności będziesz musiał/ła dopłacić za licencję rozszerzającą jakąś wybraną wtyczkę.

W panelu administracyjnym jest zakładka wtyczki i z poziomu tej zakładki można instalować z oficjalnego sklepu wszystkie wtyczki (pluginy) tam występujące. Proste i intuicyjne miejsce w panelu a przez wiele lat rozwijania systemu oraz rosnącej społeczności znajdziecie tam wszystko, co dusza zapragnie. Pierwsze wersje, które zainstalujecie, nic nie kosztują a jakieś zaawansowane opcje, będą dostępne dopiero, po zakupieniu dodatkowej licencji, w większości nazywa się to wersja PRO wtyczki.

Polecamy: