Kontakt
Jesteśmy dostępni 6 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Zadzwoń teraz od 10 do 16

Pytanie to pada dość często na forach internetowych lub jako wymiana zdań na grupach facebookowych. Komentarze naprawdę potrafią zapłonąć i wylewa się ostra wymiana zdań, choć w mojej opinii nie powinno to mieć miejsca. Ile kosztuje strona internetowa na CMS WordPress to temat dość zawiły i zaraz przybliżę różne możliwości i ceny.

Zaczynając od najzwyklejszej strony internetowej w WordPress z darmowego szablonu, który będzie mieć link do strony autora w wersji darmowej, to koszt jest oczywiście zerowy. Można sobie wszystko ustawić i wypełnić samemu, lecz tu jest haczyk. Po dodaniu oferty, treści i innych informacji odnośnie naszej firmy strona ta może nie przypaść do gustu każdemu.

Wygląd końcowy strony to ważny czynnik zaraz za szybkością ładowania i user experience, to właśnie od niego zależy czy dana osoba lub firma się z nami skontaktuje i nam zaufa.

Pierwszą odpowiedzią na pytanie ile kosztuje strona na wordpressie odpowiadam, że zero złotych 🙂 jedynie wasz czas.

Drugim podejściem do tematu to skorzystanie z agencji interaktywnej lub freelancera. Ceny tutaj zaczynają się nawet od 100 zł. Przestrzegam przed takimi osobami lub firmami, bo praktycznie dostaniecie produkt tylko z wierzchu działający.

Wolno działająca strona, brak aktualizacji, złe optymalizacje kodu, zbyt duża liczba wtyczek, brzydki design to tylko część problemów, jakie widziałem, gdy klienci po paru latach zrozumieli błąd jaki popełnili. Przeważnie problemy zaczynają się przy optymalizacji strony pod wyszukiwarkę Google, czyli prace nad stroną techniczną SEO.

Skoro już postraszyłem, to mogę tutaj powiedzieć, że szablon z Envato Market można kupić i ustawić za około 700 zł przez freelancera i 999 zł przez agencję interaktywną. Nie będę wnikać czy wybrać tych, czy tych, bo to kwestia indywidualna. Firmy mają obecnie różne praktyki działań nad tworzeniem i oddawaniem stron internetowych.

Jedni wpinają Google Analytics za darmo inni nie, czasem zgłaszają stronę do pierwszej indeksacji czasem nie. Można nawet spotkać, że przy takim pakiecie dostaniemy parę zdjęć, z banku zdjęć w cenie zrobienia strony, co jest dużym plusem.

Trzecią opcją są dość rozbudowane strony z projektu indywidualnego z nowymi funkcjami po stronie admina. Ceny mogą być gigantyczne dla przeciętnej firmy. Widziałem projekty za 15 000 zł, a nawet za 100 000 zł. Wszystko w tych pakietach jest uzależnione od potrzeb i rozbudowanej specyfikacji projektu.

Mam nadzieję, że nakreśliłem, jakie mogą być ceny wykonania strony na CMS WordPress. Zapraszam do zapoznania się z naszym postem pierwsza strona internetowa dla firmy, informacje.