Kontakt
Jesteśmy dostępni 6 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Zadzwoń teraz od 10 do 16

Duża część ogółu stron jakie odwiedzasz w wyszukiwarce to CMS WordPress. Jego popularność jak i prostota edycji wygrała na rynku z konkurencją darmową jak i płatną. Ogromna ilość programistów, freelancerów czy agencji nastawiona jest wyłącznie na ten CMS. Często szablony mają tworzone wtyczki na potrzeby dodatkowych możliwości klientów. Jak zatem sprawdzić po wejściu na stronę, która przykuwa nasza uwagę, czy jest na WordPress

Sprawdzenie śladów w kodzie źródłowym strony

Sprawdzenie kodu źródłowego odbywa się po odwiedzeniu przez nas danej strony internetowej. Po wejściu i wczytaniu się całej zawartości strony musimy skorzystać z dodatkowych opcji przeglądarki. Klikamy prawym przyciskiem myszy w dowolne miejsce na stronie i wybieramy wyświetl źródło strony.

Klikamy skrót na klawiaturze ctrl+f i w prawym rogu mamy wyszukiwarkę znaków w treści kodu źródłowego. Teraz wpisujemy /wp-content/ i klikamy enter. Jeśli mamy poprawne dopasowanie to mamy pewność, że dana strona korzysta z wordpress. Czasem autorzy motywów ukrywają takie informacje dla bezpieczeństwa. Roboty także szukają tych informacji i próbują starsze wersje podatne na luki przejmować dla swoich celów.

Sprawdzenie śladów w kodzie źródłowym strony

Jeśli chcemy szukać dalej dla pewności można poszukać popularnych klas CSS. Obecnie na rynku najpopularniejszymi konfiguratorami zawartości są Visual composer i Elementor. W kodzie dużo będzie wtedy klas o nazwie elementor, szukamy ich tak samo jak wcześniejszego śladu. Natomiast jeśli chodzi o visual composer to szukamy przedrostków wpb_.

Innym sposobem będzie sprawdzenie adresu url do panelu logowania. CMS ma obecnie publicznie dostępną ścieżkę, która zaczyna się od nazwy domeny. Wpisujemy nazwa domeny i na końcu dodajemy wp-admin, klikamy enter. Jeśli nastąpi poprawne przekierowanie to wiemy i mamy pewność, że mamy do czynienia z wp. Polecam też wpisać w wyszukiwanie yoast-, jest to obecnie najpopularniejsza wtyczka do uzupełniania podstawowych danych SEO.

Wtyczka Wappalyzer

Wappalyzer to bezpłatne rozwiązanie umożliwiające sprawdzenie informacji o każdej stronie, nie tylko wordpress. Wyszukuje ślady popularnych rozwiązań i informuje o nich w podziale na odpowiednie kategorie. Wystarczy zainstalować to rozszerzenie do przeglądarki Chrome by cieszyć się dużą porcją informacji. Znajdziemy je dostępne w głównej liście możliwych wtyczek do instalacji dla przeglądarki.

Polecamy: