Kontakt
Jesteśmy dostępni 6 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Zadzwoń teraz od 10 do 16

Cześć, wracam do was po 3 projektach i naszła mnie taka refleksja odnośnie do uzupełniania sekcji w nowym edytorze WordPress Gutenberg. Podpinam go teraz do każdej strony, w której ma być dodawanie treści na stronach niestandardowych lub też zwykłych wpisach.

Jakiś czas temu była moda na instalowanie wtyczki, która dawała możliwość przywrócenia zwykłego edytora treści i zakładam, że było to uzasadnione obawą, jakie problemy może ta zmiana wywołać mam tu na myśli nowy edytor. Wiadome jest, że wtyczki do tworzenia stron z użyciem Visual Composer czy Elementor musiały się pierw dostosować do nowego edytora, a nie na odwrót.

Minęło już sporo czasu, wsparcie dla Gutenberga jest dosyć dobre, więc postanowiłem go wykorzystywać zamiast wspomnianych wtyczek i wszystko było pięknie, lecz miał problemy w adminie z szerokością pokazywania uzupełnionych bloków.

Wydaje mi się, że ten bug rozwiązali w najnowszej wersji wp 5.3, ale jak widzę, dodali też sporo zmian, zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy tak chętnie aktualizują swoje wersje WordPress, co jest błędem. Poniżej wklejam kawałek kodu, który załatwia ten problem. Należy oczywiście go dodać do pliku functions.php na sam dół, dla mniej zaawansowanych sprawdźcie, czy czasem nie korzystacie z wersji child motywu wtedy problemy w pliku functions.php nie będą tak dotkliwe.

add_action('admin_head', function () {
 echo '<style>
 @media screen and ( min-width: 980px ) {
   .wp-block {
     max-width: 1440px;
   }
 }
</style>';
}, 100);