Kontakt
Jesteśmy dostępni 6 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Zadzwoń teraz od 10 do 16

Cześć, dziś temat chyba wszystkim bliski, chcę dać parę rad, na co zwrócić uwagę podczas wyboru swojego pierwszego szablonu. WordPress themes to temat złożony, powstało na świecie sporo sklepów z szablonami WordPress oferowanymi na licencjach do użytkowania po zakupie. Część firm oferuje wsparcie roczne dla stron lub dożywotnie przy droższej licencji.

Po zakupie wprowadzamy z pobranej paczki purchase code, czyli kod zakupowy, który upoważnia do aktualizacji motywu, szablonu WordPress. Automatycznie dostaniemy informację odnośnie do nowej wersji motywu w panelu administratora i jednym klikiem przeprowadzimy aktualizacje. Envato Market udostępnia wtyczkę do synchronizacji zakupów z konta envato i informowania o aktualizacjach lub poważnych zmianach w konkretnych szablonach. Takie fajne wyjście do klientów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego motywu.

Trzeba pamiętać o ważnej kwestii, demo content z szablonu nie będzie działać tak samo dobrze, gdy zaczniecie w nim przeprowadzać zmiany, one są dostosowane do tej konkretnej treści, aby zachęcić do zakupu danego szablonu. Autorzy są dość dobrymi grafikami i oczywiście kłamcami :). Produkty zawsze wyglądają dobrze i działają szybko. W rozmowach z nimi nie raz spotkałem się ze stwierdzeniem, że kod na demie strony jest edytowany ręcznie pod szybkość działania. Ważnym aspektem jest optymalizacja zdjęć, ustawienia serwera i korzystanie z takich rozszerzeń serwerowych dla języka PHP jak mod_gzip.c, APCu, memcached, które to znacząco przyspieszą wczytywanie się strony, statystyki w narzędziach optymalizacji skoczą do góry.

Co jest bardzo ciekawe, najprawdopodobniej korzystają też z wtyczek w wersjach pro dla optymalizacji taki jak wp rocket. Warto się zapytać w wiadomości e-mail lub w komentarzu przed zakupem czy aby na bank po instalacji dema będzie ono działać tak samo szybko.

Co sprawdzić przed kupnem WordPress themes

  1. Sprawdzić datę wydania motywu, aby nie był bardzo do tyłu z obecnymi trendami w designie na świecie, nie chcecie chyba zmieniać strony za rok.
  2. Przeczytać informacje na temat aktualizacji motywu i poprawy błędów, im częściej są nowe funkcję dostępne i łatane błędy, tym bardziej możecie liczyć na dobry support ze strony autorów.
  3. Nie kupujcie kombajnów z dużą ilością demo content, przeważnie w kodzie skórki jest bajzel i ciężko zapanować nad optymalizacją.
  4. Im mniej wtyczek na starcie tym lepiej, są autorzy budujący swoje szablony za pomocą pluginu z dużą ilością funkcjonalności, przekłada się to na wyeliminowanie potrzeby dodatkowej instalacji 10 wtyczek dla paru podstawowych funkcji takich jak social media, facebook slide widget, instagram grid, slider itp.
  5. Sprawdźcie motyw w gtmetrix, pagespeed, pingdom tools, web.dev i oceńcie jego performance.
  6. Nie kupujcie nowych szablonów poniżej 50 sprzedaży, nie ma gwarancji, że będą aktualizowane.
  7. Zadajcie jakieś pytanie autorom odnośnie do waszych potrzeb, czas i jakość ich reakcji jest dla was ważny.

Jeżeli posiadacie już kupiony szablon i potrzebujecie go zainstalować to zapraszam do wpisu WordPress jak zacząć? Czyli jak go zainstalować.

Wykonanie powyższych punktów dużo was nie kosztuje, ale informacje zwrotne zaważą na waszej stronie. Planuję film na kanale YouTube, pokazujący kroki jak wyglądają z wyjaśnieniem co, jak i dlaczego.

Polecamy